Ogrzewanie centralne i elektryczne
Podłączenie kombinowane pozwala na zasilanie grzejnika zarówno przez instalację centralnego ogrzewania, jak i korzystanie z elektrycznej grzałki do samodzielnego ogrzewania poza sezonem grzewczym. Zalecamy stosowanie grzałki o zbliżonej mocy, uwzględniając specyfikację grzejnika.
W przypadku, gdy urządzenie ma podłączenie środkowe, wykonuje się to na dwa sposoby, w zależności od konstrukcji grzejnika.
1. Grzałka instaluje się przez zawór przyłączeniowy - w tym przypadku grzejnik podłącza się z wykorzystaniem zestawu przyłączeniowego zespolonego typu COMBI.
2. Grzałka instalowana jest bezpośrednio do konstrukcji urządzenia, poza zawór przyłączeniowy - grzejnik łączy się zwykłym zespolonym zestawem przyłączeniowym.
W przypadku podłączenia bocznego zawsze należy stosować zawór typu COMBI. Możliwe jest zastosowanie zaworu manualnego lub zaworu z głowicą termostatyczną.
Zawór manualny: Temperatura regulowana jest manualnie. Dopływ ciepłej wody może być podłączony z lewej lub prawej strony zaworu.
Zawór z głowicą termostatyczną: Zintegrowany termostat utrzymuje ustawioną temperaturę wewnątrz urządzenia. Zawór termostatyczny musi być umieszczony na wlocie ciepłej wody (z wyjątkiem MONO ONE).
Oferowane przez nas zawory przyłączeniowe dostarczane są z złączką zaciskową do najczęściej stosowanych rur (Ø15 mm Cu i Ø16 mm Alupex), więc nie ma konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów. Do zakrycia podłączenia do rur dopływowych i otworów w ścianie zalecamy użycie rozetek maskujących.
Zestaw zawiera złączki do Cu (Ø15 mm) i Alupex (Ø16x2 mm), nie ma konieczności kupowania dodatkowych akcesoriów, aby podłączyć grzejnik.
Zalecamy nabycie rozety maskującej do podłączenia, patrz Akcesoria.
Zawór zwrotny jest schowany pod ozdobną maskownicą i zamyka się za pomocą klucza heksagonalnego. Nie służy do regulacji temperatury, lecz do zamknięcia instalacji, np. w przypadku demontażu grzejnika, bez konieczności spuszczania cieczy.