Ogrzewanie centralne i elektryczne
Kombinowane podłączenie umożliwia zasilanie grzejnika zarówno przez instalację centralnego ogrzewania, jak i wykorzystanie elektrycznej grzałki do indywidualnego ogrzewania poza sezonem grzewczym. Zalecamy zastosowanie grzałki o podobnej mocy, dopasowanej do specyfikacji grzejnika.
W przypadku grzejnika z podłączeniem środkowym, instalacja może być realizowana na dwa sposoby, w zależności od konstrukcji grzejnika.
1. Grzałka jest montowana przez zawór przyłączeniowy - grzejnik podłącza się tu za pomocą zestawu przyłączeniowego zespolonego typu COMBI.
2. Grzałka jest instalowana bezpośrednio w konstrukcji urządzenia, poza zawór przyłączeniowy - grzejnik podłącza się zwykłym zespolonym zestawem przyłączeniowym.
W przypadku podłączenia bocznego zawsze należy stosować zawór typu COMBI. Można użyć zaworu manualnego lub zaworu z głowicą termostatyczną.
Zawór manualny: Temperatura regulowana jest manualnie. Dopływ ciepłej wody może być podłączony zarówno z lewej, jak i z prawej strony zaworu.
Zawór z głowicą termostatyczną: Zintegrowany termostat utrzymuje ustawioną temperaturę wewnątrz urządzenia. Zawór termostatyczny powinien znajdować się na wlocie ciepłej wody (oprócz MONO ONE).
Nasze zawory przyłączeniowe są dostarczane w komplecie ze złączką zaciskową do najczęściej stosowanych rur (Ø15 mm Cu i Ø16 mm Alupex), nie jest wymagany zakup dodatkowych akcesoriów. W celu zakrycia podłączenia do rur dopływowych oraz otworów w ścianie sugerujemy wykorzystanie rozetek maskujących.
Zestaw zawiera złączki do Cu (Ø15 mm) oraz Alupex (Ø16x2 mm), co eliminuje potrzebę kupowania dodatkowych akcesoriów do podłączenia grzejnika.
Zalecamy dokupienie rozety maskującej podłączenie, patrz Akcesoria.
Zawór zwrotny jest ukryty pod dekoracyjną maskownicą. Zamyka się go za pomocą klucza heksagonalnego. Nie służy do regulacji temperatury, lecz do zamknięcia instalacji, na przykład w przypadku demontażu grzejnika bez konieczności spuszczania cieczy.