Kabel grzejny WARM TILES do pomieszczeń wilgotnych, o podwyższonej ochronie, to doskonałe rozwiązanie dla zwiększenia komfortu w łazience, toalecie czy kuchni. Dzięki termostatowi ściennemu z łatwością ustawisz żądaną temperaturę podłogi oraz czas jej ogrzewania. Dzięki temu możesz cieszyć się ciepłą podłogą tylko w godzinach porannych i wieczornych, kiedy najczęściej korzystasz z łazienki. Montaż kabla jest prosty i odbywa się podczas układania płytek, co zdecydowanie się opłaca. Ciepła podłoga z pewnością umili każdą chwilę, zwłaszcza w zimnych miesiącach.
Zalety:
- Minimalna wysokość montażu 3-5 mm
- Montaż bezpośrednio pod płytkami na elastycznym kleju
- Nadaje się do instalacji na każdym podłożu, także na istniejącej posadzce
- Krótki czas nagrzewania w porównaniu do konwencjonalnych systemów
- Łatwy i szybki montaż podczas układania płytek
- Możliwość zastosowania jako ogrzewanie całoroczne lub dodatkowe
- Opcja ogrzewania wybranych miejsc lub całej powierzchni
- Prosta obsługa z termostatem ściennym
- Produkt wyprodukowany w Czechach
Więcej informacji:
Kable oporowe są najpopularniejszym rodzajem kabli grzejnych. Ich rdzeń wykonany jest z materiału rezystancyjnego, który nagrzewa się w momencie przepływu prądu elektrycznego. Spód maty wyposażony jest w dwustronną taśmę klejącą, co ułatwia przymocowanie jej do podłoża przed pokryciem elastycznym uszczelniaczem.
Mata grzejna jest w rzeczywistości obiegiem grzewczym, który podczas produkcji mocowany jest do tkaniny w pętle w równych odstępach. Jej instalacja jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku przewodu grzejnego, a równocześnie zapewnia równomierny rozkład mocy powierzchniowej.
Dwużyłowy przewód grzejny ma przewód połączeniowy tylko na jednym końcu. Dzięki temu podczas instalacji nie ma konieczności powracania do punktu połączenia z kablem. Należy jednak pamiętać, że maty nie mogą być umieszczane pod armaturą (wannami, prysznicami, toaletami) ani pod meblami, które mogą zakłócać swobodny przepływ powietrza. Zalecana minimalna odległość przewodów grzejnych od armatury oraz ścian to 5 cm, aby uniknąć utraty ciepła.
Możliwe jest zamontowanie i podłączenie dwóch mat grzewczych. Oznacza to równoległe podłączenie obu mat do jednego termostatu — będą działały jednocześnie. Nie ma możliwości połączenia jednej maty z końcem drugiej.
Niewystarczająca warstwa izolacyjna pod systemem grzewczym może prowadzić do znaczącej utraty ciepła. Dlatego zaleca się stosowanie specjalnych desek izolacyjnych ISOLA dla uzyskania optymalnych parametrów pracy.
Jak szybko można się spodziewać ogrzewania? Z dodatkowymi deskami izolacyjnymi ISOLA rozgrzewają się w około 10-15 minut, a bez nich (zależnie od typu podłogi) czas ten może wynosić 1-3 godziny. W skrajnych przypadkach, przy braku jakiejkolwiek izolacji termicznej, system może nie funkcjonować prawidłowo.
* Podwyższenie temperatury podłogi z 20°C do około 27°C przy temperaturze powietrza 20-22°C.